Pomóż powodzianom! - Polski Czerwony Krzyż
Nawigacja
Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Forum
Galeria
Księga Gości
Download
Linki
Szukaj
O Grupie:
Oferta
Działania Grupy
Kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie masz konta?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Kliknij TUTAJ.
FELO Security System.
Obstawa pokazu samolotów w Kirhcheim (Niemcy)
ŚwiatW dniach 4-6 września w małym urokliwym miasteczku pod Stuttgartem w Niemczech, Kirhcheim unter Teck, zebrało się ponad 30.000 fanów i miłośników starych samolotów.

Tak wielkie imprezy nie mogą odbyć się bez odpowiedniego zabezpieczenia. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwały: Straż Pożarna, Policja oraz Niemiecki Czerwony Krzyż.
Dzięki uprzejmości tej ostatniej organizacji członkowie Polskiego Czerwonego Krzyża (GRM PCK Wejherowo i GR PCK Gdynia) mogli uczestniczyć w tym zabezpieczeniu.


Zabezpieczenie nie różniło się wiele od naszych, jednak sposób pracy był nieraz odmienny od Polskiego. Pomagaliśmy w rozkładaniu punktów medycznych, patrolach po całym terenie imprezy. Wiele czasu spędziliśmy na rozmowach z ratownikami, lekarzami oraz wolontariuszami Czerwonego Krzyża. Dzięki temu mogliśmy poznać system ratownictwa w tym kraju oraz pracę tych organizacji. Zasadniczą różnicą jest ilość i jakość sprzętu jakim dysponuje Niemiecki Czerwony Krzyż ilość karetek i samochodów, sprzęt ratunkowy itp. Co w efekcie wpływa na sposób pracy. Robiło wrażenie!! Należy jednak pamiętać, że w Niemczech (i na Zachodzie) Czerwony Krzyż jest połączeniem naszego pogotowia i PCK.
Dużą uwagę przywiązuje się również do atmosfery panującej wśród jednostek ratunkowych podczas zabezpieczenia. Pełna współpraca między organizacjami.


Dzięki temu wyjazdowi mogliśmy poznać pracę Niemieckiego Czerwonego Krzyża. Byłą to bardzo pouczająca lekcja. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności pomogą w usprawnieniu działalności naszych Grup Ratownictwa.

Życzymy innym grupom podobnych wyjazdów i współpracy

Martyna Skura
Grupa Ratownictwa
Polskiego Czerwonego Krzyża w Gdyni


Dodane przez narvana dnia 13 wrzesień 2009 15:530 Komentarzy ˇ 47940 Czytań - Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Sponsorzy
Copyright by FELO © 2007
7054403 Odwiedzin naszej strony