Pomóż powodzianom! - Polski Czerwony Krzyż
Nawigacja
Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Forum
Galeria
Księga Gości
Download
Linki
Szukaj
O Grupie:
Oferta
Działania Grupy
Kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie masz konta?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Kliknij TUTAJ.
FELO Security System.
Połóż kres erze min - warsztaty - Martyna Skura
Nad tym, jak to zrobić, zastanawiali się uczestnicy ogólnopolskich warsztatów zorganizowanych przez Biuro Zarządu Głównego PCK w dniach 26-28 października w Radzikowie pod Warszawą.


W ramach warsztatów młodzi ludzie z calej Polski – w większości studenci prawa i stosunków międzynarodowych oraz pracownicy i wolontariusze jednostek terenowych PCK – zapoznawali się z problemem min przeciwpiechotnych w wymiarze polskim i globalnym oraz z podstawowymi zasadami i dokumentami międzynarodowego prawa humanitarnego, regulującymi tę kwestię, jak Konwencja Ottawska oraz Poprawiony Protokół II do Konwencji CCW. Uczestnicy poznali także historię dotychczasowych działań na rzecz wprowadzenia całkowitego zakazu min przeciwpiechotnych na świecie i w Polsce. Nie zabrakło także ćwiczeń praktycznych: miniwarsztaty medialne, zajęcia o problemie minowym dla szkół średnich, organizacja akcji lokalnych, czy łamigłówki nad kazusami… Wszystko by wspólnie położyć kres erze min.

O zaangażowaniu polskich saperów w akcję rozminowywania kraju po II wojnie światowej oraz w misjach pokojowych i stabilizacyjnych uczestnicy mieli okazję usłyszeć od gościa specjalnego – Gen.bryg. Janusza Lalki, Szefa Zarządu Inżynierii Wojskowej Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Prezesa Stowarzyszenia Saperów Polskich.

Zajęcia były prowadzone przez pracowników i wolontariuszy Ośrodka Upowszechniania MPH przy Zarządzie Głównym PCK oraz przedstawiciela International Campaign to Ban Landmines / Landmine Monitor.

Warsztaty odbyły się dzięki koordynacji i zaangażowaniu praktykantki PCK z organizacji Mines Action Canada oraz finansowemu wsparciu Ambasady Kanady w Warszawie.

Dodane przez Hania dnia 10 sierpień 2007 19:212447 Czytań - Drukuj
Copyright by FELO © 2007
4344203 Odwiedzin naszej strony