Pomóż powodzianom! - Polski Czerwony Krzyż
Nawigacja
Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Forum
Galeria
Księga Gości
Download
Linki
Szukaj
O Grupie:
Oferta
Działania Grupy
Kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie masz konta?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Kliknij TUTAJ.
FELO Security System.
Połóż kres erze min - Martyna Skura
Celem ogólnopolskiej kampanii anty-minowej jest uświadomienie społeczeństwu istniejącego na całym świecie jak i również w Polsce problemu min przeciwpiechotnych.

Na czym polega problem min przeciwpiechotnych?

Niekontrolowane użycie min przeciwpiechotnych w XX wieku doprowadziło na początku lat 90-tych do jednego z najpoważniejszych kryzysów humanitarnych-kumulacji ponad 100 milionów min w ponad 70 państwach na świecie, które pochłaniamy ponad 26 tysięcy nowych ofiar każdego roku. Każdego miesiąca 2000 tysiące osób pada ofiarą min przeciwpiechotnych 90% to cywile. Większość wypadków ma miejsce po zakończeniu działań zbrojnych. Podczas, gdy usuwana jest 1 mina zakładanych jest 20 nowych. Mina przeciwpiechotna kosztuje 1-3$, usunięcie 1 miny kosztuje 1000-3000$. A co z Polską? Po II wojnie światowej Polska była najbardziej zaminowanym krajem na świcie (ponad 80% powierzchni zanieczyszczona była minami i niewybuchami). Co roku ofiarami min pada 3-7 osób, 10-20 osób rannych. Każdego roku odnajdowanych jest 3 000-5 000 min. 4 000 cywilów zginęło od chwili zakończenia II wojny światowej. 10 000 cywilów rannych od chwili zakończenia II wojny światowej

W Trójmieście kampanie anty-minową przeprowadziła Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Gdyni i wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża nie tylko z Trójmiasta (np. Pruszcz Gdański). Rozwieszane były ulotki, plakaty i inne materiały informacyjne (głównie na uczelniach wyższych, szkołach średnich, akademikach). Zaangażowani byli w to również studenci gdańskich uczelni wyższych. Odbyły się również spotkania z młodzieżą, podczas których dowiedzieli się oni więcej o problemie min w Polsce i na świecie. Obyły się równeiż spotkania i pogadanki z młodzieżą.

Więcej na temat min na: www.pck.org.pl

Dodane przez Hania dnia 10 sierpień 2007 19:192001 Czytań - Drukuj
Copyright by FELO © 2007
4343940 Odwiedzin naszej strony