Oberthur Technologies dostawcą kart identyfikacyjnych dla służb ratunkowych
Dodane przez Krzysiek dnia 04 maj 2010 16:17
W sytuacji zdarzenia masowego istotnym problemem może być stwierdzenie, czy przyjeżdżający na miejsce ratownicy są rzeczywiście tym, za kogo się podają - zarówno pod względem kwalifikacji, jak i tożsamości. Od 1 marca jeden z największych dostawców zabezpieczeń i kart elektronicznych - Oberthur Technologies - dostarcza karty identyfikacyjne dla personelu medycznego w Stanach Zjednoczonych.
Rozszerzona zawartość newsa
Tego typu karty są pomocne nie tylko w ustaleniu, czy osoba w stroju ratownika nie jest kimś zupełnie innym (np. szabrownikiem) lub nie ma uprawnień do wykonywania zawodu. Przenośny czytnik umożliwia szybkie stwierdzenie, czy mamy do czynienia z lekarzem, medykiem czy paramedykiem bez konieczności weryfikacji papierów i skuteczniejsze wykorzystanie dostępnych zasobów ludzkich na miejscu katastrofy.

Karta ID-One (tm) Cosmo, produkt Oberthur Technologies, pozwala na identyfikacje personelu także w każdym innym miejscu wyposażonym w czytnik - na przykład w każdej placówce zdrowia lub szpitalu włączonym w system reagowania kryzysowego.

Źródło: http://www.oberthur.com/